×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Wymiana młodzieży 2019

Pobyt 14 uczniów naszej szkoły w Niemczech w ramach wymiany szkolnej z Integrierte Gesamtschule w Horhausen przedstawiał się następująco:

15 czerwca przyjechaliśmy do Horhausen i po bardzo serdecznym przywitaniu przez gospodarzy zjedliśmy śniadanie na terenie szkoły. Następnie udaliśmy się do domów niemieckich kolegów i koleżanek,  aby popołudniu ponownie pojawić się na podwórku szkolnym na grillu z rodzinami.

Niedziela była dniem zorganizowanym przez rodziców szkolnych partnerów. Uczniowie zwiedzili Koblencję, bawili się w parku linowym, na kręglach, a także hucznie obchodzili urodziny naszego polskiego kolegi.

17 czerwca zwiedziliśmy zoo w Neuwied. Tam też, mieliśmy czas na zabawy, zagadki tematyczne oraz na tańce integracyjne.

Wtorek spędziliśmy w szkole na projekcie z języka angielskiego: „Typowe dla Niemców, typowe dla Polaków”

Kolejne dwa dni były przeznaczone na wycieczkę. W środę zwiedziliśmy Nuerburgring, czyli tor wyścigowy Formuły1 położony w górach Eifel. Ze względu na olbrzymią liczbę zakrętów i różnic w wysokościach jest on uważany za jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających na świecie. Po południu pojechaliśmy do Kasselburg Palm, gdzie oglądaliśmy loty ptaków drapieżnych, w tym orłów i sępów, a także obserwowaliśmy karmienie największej grupy wilków, znajdującej się na terenie Europy Zachodniej. Z wieży zamku pochodzącego z 12 wieku podziwialiśmy widoki na okoliczne góry. Noc spędziliśmy w schronisku młodzieżowym, gdzie zgodnie z tradycją naszej polsko – niemieckiej wymiany, odbyły się konkurencje drużynowe pomiędzy Polakami i Niemcami.

20 czerwca był ostatnim dniem naszego pobytu w Niemczech. Rano, w czasie wolnym, zwiedziliśmy malownicze miasteczko Gerolstein. W południe udaliśmy się do Horhausen, a następnie w drogę powrotną do Krapkowic. Pożegnaniom nie było końca. Wszystkim uczestnikom wymiany, jak również niemieckim rodzinom naprawdę ciężko się było rozstać. Dlatego z  niecierpliwością oczekujemy rewizyty kolegów i koleżanek z Niemiec w naszej szkole.

Polsko - niemiecką wymianę młodzieży finansowo wspiera międzynarodowa organizacja: Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

 

 

Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach
47-303 Krapkowice | ul. Os. XXX-lecia 24 | tel. 77 407 80 85
Statystyka odwiedzin: Dziś: 59, W tym miesiącu: 100830, Wszystkich: 2062052