×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Kolorowo, smacznie i zdrowo

Świetlica rozpoczęła cykl zajęć w ramach programu: „Zdrowo jem, więcej wiem”. Na pierwszy ogień poszło śniadanie. Świetliki wspólnie z p. Marianną Rusin-Wośko i p. Pauliną Zdyb uczyły się komponować zdrowe, smaczne i kolorowe kanapeczki. Śniadanie to pierwszy posiłek po najdłuższym okresie odpoczynku w ciągu doby, tak więc konieczne jest dostarczenie energii oraz niezbędnych składników pożywienia, aby przygotować organizm do ciężkiej pracy. Nauka to naprawdę ciężka praca. Bardzo dobrą propozycją na rozpoczęcie dnia może być musli – potrawa zbożowa z dodatkiem świeżych owoców, która każdego dnia może wyglądać i smakować inaczej. Gdy jest chłodniej, musli można jadać na ciepło, może być tam więcej płatków, a świeże owoce mogą być zastąpione częściowo suszonymi. Późną jesienią, zimą
i wczesną wiosną na śniadanie powinno się jadać ciepłe posiłki: kaszę, płatki owsiane lub jaglane na gęsto z dodatkiem rodzynków, orzechów, migdałów i suszonych lub duszonych owoców.

Bardzo ważne jest też drugie śniadanie. Kolorowe – oznacza, że dużo w nim witamin. Doskonałym dodatkiem do kanapek mogą być liście sałaty, papryka, ogórek, również kiszony. Warto wziąć do szkoły nie tylko owoce, ale również rzodkiewki, obrane marchewki, pokrojoną w kawałki paprykę. Do picia najlepsza jest woda, herbatka owocowa lub kawa zbożowa.

 

 

Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach
47-303 Krapkowice | ul. Os. XXX-lecia 24 | tel. 77 407 80 85
Statystyka odwiedzin: Dziś: 80, W tym miesiącu: 13393, Wszystkich: 1013818