×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Przyhamuj, życie przed Tobą

Opolska Kampania Edukacyjna pod hasłem „Przyhamuj, życie przed Tobą” to cykl działań zapoczątkowanych przez Opolskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2013/2014. Celem kampanii jest uświadomienie zagrożeń wynikających z uczestnictwa w ruchu drogowym. Dotyczy to zarówno pieszych jak i kierujących rowerami lub motorowerami oraz uwrażliwienie na sytuacje kryzysowe występujące w ruchu drogowym i wykształcenie pożądanych reakcji na niewłaściwe zachowania kierowców. Partnerami w realizacji tego programu są: Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu, Polski Związek Motorowy w Opolu oraz Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Nasi uczniowie najstarszych klas z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w VI już edycji tej kampanii. W ramach dzisiejszego spotkania uczniowie wysłuchali wykładów: o Bezpiecznym uczestnictwie w ruchu drogowym - pieszym i rowerzyście- opowiedział podinsp. Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu, Złotych zasadach FIA – pan Marek Pańka - Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego, Uprawnieniach w ruchu drogowym. Kategoria AM- pan Dominik Grabowski  - egzaminator WORD Opole,  O najbardziej niebezpiecznych miejscach w rejonie szkoły asp. Mateusz Bialik i asp. sztab Jarosław Waligóra z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach. W spotkaniu uczestniczyli również pani Joanna Wnuk – dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu i Robert Gwóźdź – starszy wizytator  Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu oraz pani Żaneta Malinowska- podinspektor ds. oświaty Urzędu Miasta i Gminy Krapkowice.

W drugiej części spotkania uczniowie mieli możliwość obserwować pokaz udzielania pierwszej pomocy w przypadku wypadków komunikacyjnych prowadzonego przez kwalifikowanego policyjnego ratownika medycznego sierż. sztab Marcina Kurowskiego z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Opolu. Sprawdzili swój czas reakcji przechodząc test na Symulatorze czasu reakcji oraz
swoją wiedzę w Mobilnej sali komputerowej (jedyny w Polsce samochód ze stanowiskami komputerowymi WORD Opole do przeprowadzana testów na prawo jazdy) rozwiązując przykładowy test teoretyczny na kategorię AM.

Uczniowie otrzymali drobne upominki w postaci odblasków, kamizelek oraz ulotki.

Dziękujemy organizatorom: Kuratorium Oświaty w Opolu i ich partnerom: Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Opolu, Polskiemu Związkowi Motorowemu w Opolu oraz Opolskiej Wojewódzkiej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komendzie Powiatowej Policji w Krapkowicach za umożliwienie udziału w Kampanii.

 

 

Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach
47-303 Krapkowice | ul. Os. XXX-lecia 24 | tel. 77 407 80 85
Statystyka odwiedzin: Dziś: 1437, W tym miesiącu: 44853, Wszystkich: 964449