×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Młodzież zapobiega pożarom

21 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach odbyły się gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę w kategorii gimnazjum i klas 7-8 reprezentowali uczniowie klasy 8a Jakub Kuflik i 8 b Szymon Łuczak, w kategorii klas 4-6 Maksymilian Nowak z klasy 6a, Amelia Szulc 6b oraz Milena Solus z 6b.

Turniej składał się z dwóch części. Uczniowie rozwiązywali test, którego wynik decydował o przystąpieniu do dalszego etapu- części ustnej. W drugiej części uczestnicy odpowiadali na pytania zadane przez Komisję Turnieju.

Reprezentanci naszej szkoły spisali się bardzo dobrze. W kategorii gimnazjum Kuba zwyciężył część teoretyczną i bardzo dobrze odpowiedział na pytania, co dało mu 1 miejsce. W kategorii szkół podstawowych 2 mc zajęła Milena.

Na koniec turnieju strażacy przygotowali dla wszystkich uczestników pokaz ratownictwa medycznego oraz zademonstrowali jak gasić pożar gaśnicą proszkową. Po pokazie Burmistrz Krapkowic pan Andrzej Kasiura wręczył zwycięzcom nagrody i małe podarunki wszystkim uczestnikom.

Kuba i Milena będą reprezentowali szkołę w powiatowych eliminacjach, które odbędą się w najbliższą środę w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach.

Wszystkim uczniom gratulujemy.

 

 

Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach
47-303 Krapkowice | ul. Os. XXX-lecia 24 | tel. 77 407 80 85
Statystyka odwiedzin: Dziś: 58, W tym miesiącu: 20311, Wszystkich: 845023