×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Doradztwo zawodowe - Współczesny rynek pracy

W ramach doradztwa zawodowego  9 stycznia 2019 r. uczniowie klas III gimnazjum spotkali się z pracownicą Powiatowego Urzędu Pracy w Krapkowicach. Tematem spotkania był ”Rynek pracy na terenie Krapkowic.”

Uczniowie poznali  zawody, które cieszą się największym zainteresowaniem w naszym mieście i powiecie, a także te, których jest nadmiar i może być problem z zatrudnieniem po ukończeniu szkoły o tym kierunku.

Dowiedzieli się, że mimo iż przed nimi jeszcze parę lat rozwijania swoich predyspozycji na dalszym etapie nauki wielu młodych ludzi nie potrafi realnie ocenić swoich umiejętności. Umiejętności, które warto rozwijać aby mieć i satysfakcję i dobrą pracę.  A te umiejętności to również wypracowane cechy charakteru jak np. optymizm, zaradność, dokładność, dobra organizacja własnej pracy, chęć do własnego rozwoju.

 Często nie mając żadnych zainteresowań, uczniowie nie potrafią o nich opowiedzieć nie tylko znajomym ale przyszłemu pracodawcy, który chce poznać swojego ewentualnego pracownika i wiązać z pracownikiem dobrą przyszłość zakładu pracy.

Uczniowie dowiedzieli się, że warto prócz rozwijania zainteresowań próbować zaangażować się w jakiejś pracy( np. wakacyjnej) co pozwoli na zdobycie doświadczenia i poznania swoich predyspozycji zawodowych.

Mimo, że przed naszymi uczniami jeszcze parę lat nauki w kolejnej szkole, czas szybko minie i trzeba będzie pomyśleć jak poszukiwać dobrej pracy. I o tym również można było się dowiedzieć. Spotkanie zakończyło się humorystycznym akcentem  przy wypełnianiu ankiety, która wymagała przede wszystkim CZYTANIA POLECEŃ ZE ZROZUMIENIEM.I tego życzymy wszystkim przyszłym absolwentom szkoły.

 

 

Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach
47-303 Krapkowice | ul. Os. XXX-lecia 24 | tel. 77 407 80 85
Statystyka odwiedzin: Dziś: 174, W tym miesiącu: 7224, Wszystkich: 974873