×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Regaty Kajakowe dla dzieci i młodzieży

  

 

   Krapkowickie Stowarzyszenie Oświatowe,

w ramach projektu współfinansowanego przez Gminę Krapkowice, przy współpracy członków Stowarzyszenia Port Jachtowy w Krapkowicach

i nauczycieli Zespołu Szkół Sportowych Nr 1 w Krapkowicach zorganizowało 1 czerwca 2017 r., z okazji Dnia Dziecka,

Regaty Kajakowe dla dzieci i młodzieży.

 

 

Do uczestnictwa w regatach zgłosili się i wzięli w nich udział uczniowie: Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krapkowicach, Publicznej Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Krapkowicach, Publicznego Sportowego Gimnazjum Nr 1 w Krapkowicach oraz uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Krapkowicach.

W ciągu trzech dni poprzedzających regaty młodzież, pod okiem instruktora, miała szansę przygotowania się do zawodów, z czego wiele osób skorzystało.

W regatach wystartowało 27 osad kajakowych, co oznacza, że udział w nich wzięły 54 osoby.

Uczestnicy startowali, w zależności od wieku, w czterech kategoriach. Mieli za zadanie przepłynąć dwukrotnie wyznaczony na Odrze odcinek. Suma zajętych miejsc z obydwu wyścigów decydowała o lokacie osady, stąd walka o uzyskanie jak najlepszego wyniku była bardzo zacięta. Wszyscy chcieli popłynąć jak najszybciej. W każdej z kategorii zostały nagrodzone osady kajakowe zajmujące pierwsze trzy miejsca.

Po zakończeniu regat uczestnicy i licznie zgromadzeni kibicujący im koledzy zostali zaproszeni na ognisko i pieczone kiełbaski. Wszyscy mogli też skorzystać ze sprzętu wodnego znajdującego się w porcie: rowerków wodnych i skuterów.

W ocenie uczestników impreza była super udana.

 

 

 

  

Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach
47-303 Krapkowice | ul. Os. XXX-lecia 24 | tel. 77 407 80 85
Statystyka odwiedzin: Dziś: 555, W tym miesiącu: 11980, Wszystkich: 1047808