×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Fotorelacja z uroczystości

Każda instytucja – w tym również szkoła – co jakiś czas obchodzi okrągłą rocznicę swojego istnienia. W takim właśnie święcie 21 października uczestniczyli nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście w Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Krapkowicach.
            Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, po której uroczystym pochodem uczestnicy dotarli do szkoły. W oryginalnie i pomysłowo udekorowanej sali gimnastycznej wszyscy zgromadzeni mieli okazję uczestniczyć w apelu poświęconym szkole – jej historii, osiągnięciom oraz przyszłości. Głos zabierali zarówno gospodarze w osobie dyrektora Mariusza Znamca, jak i zaproszeni goście, w tym między innymi burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, przewodniczący Rady Miasta Andrzej Małkiewicz oraz radny powiatu krapkowickiego Witold Rożałowski. Życzenia oraz upominki z okazji święta szkoły na ręce dyrektora Znamca złożyli dyrektorzy innych szkół i placówek oświatowych, komendant Powiatowej Straży Pożarnej i inni oficjele. Odczytane zostały również listy Kuratora oświaty oraz Marszałka województwa, w których jednym z życzeń było, by szkołę zawsze postrzegano przez pryzmat jej sukcesów. W imieniu byłych dyrektorów szkoły głos zabrał p. Wiesław Kuliś.
            Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. Ciekawym pomysłem autorów programu było zaangażowanie do udziału absolwentów, którzy kilka lat temu opuścili mury placówki. Ich entuzjazm najdobitniej świadczy o tym, że dobrze wspominają swoje szkolne lata i chętnie poczuli się znowu uczniami. Po części artystycznej do sali gimnastycznej wniesiony został tort – prezent Rady Rodziców dla nauczycieli oraz zaproszonych gości. Następnie  wszyscy udali się do świetlicy szkolnej, gdzie czekał przygotowany poczęstunek.
            Łatwo jest wzruszyć się słuchając wspomnień i widząc emocje tych, którzy towarzyszyli szkole od początku jej istnienia. Jesteśmy pewni, że kolejne rocznice będą równie uroczyste, a pracownicy i absolwenci szkoły będą czuli uzasadnioną dumę ze swojej szkoły.

 

 

Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach
47-303 Krapkowice | ul. Os. XXX-lecia 24 | tel. 77 407 80 85
Statystyka odwiedzin: Dziś: 338, W tym miesiącu: 23804, Wszystkich: 1587740