×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

„JugendtägtGedichtevor-Młodzież recytuje poezję”

Co roku uczniowie ZSS nr 1  w Krapkowicach sumiennie przygotowują się do udziału
w Konkursie Recytatorskim w jezyku niemieckim „JugendtägtGedichtevor-Młodzież recytuje poezję”. O tym, że konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem w naszej szkole, świadczy liczba aż 22 uczestników tegorocznych eliminacji szkolnych, łącznie w kategorii szkoła podstawowa
i gimnazjum. Z całej „drużyny” komisja szkolna wyłoniła 8 przedstawicieli , którzy reprezentowali Zespół Szkół Sportowych nr 1 w eliminacjach miejsko-gminnych w Krapkowickim Domu Kultury. Czworo z nich awansowało do eliminacji rejonowych, zajmując kolejne miejsca: I msc. Szymon Stegliński w kategorii szkoła podstawowa oraz I msc. Magdalen Bartkowiak, II msc. Jakub Jankowiak, III msc. Victoria Wons, wszyscy w kategorii gimazjum. Z tej czwórki największy sukces osiągnął Szymon Stegliński, który jako jedyny przedstawiciel szkoły podstawowej z gminy Krapkowice uzyskał tytuł laureata, zajmując 08.06.2016r. III. msc. w finale wojewódzkim w Prószkowie.

Wszystkim naszym uczniom gratulujemy talentu i wytrwałości w dążeniu do sukcesu, życząc miłego odpoczynku w czasie nadchodzących wakacjach.

Opiekun
J.Proksz

Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach
47-303 Krapkowice | ul. Os. XXX-lecia 24 | tel. 77 407 80 85
Statystyka odwiedzin: Dziś: 109, W tym miesiącu: 93273, Wszystkich: 1536962