×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Piknik wiosenny

Z założenia wolny dzień, jakim jest sobota, okazał się być bardzo pracowitym dla wszystkich  związanych z Zespołem Szkół Sportowych nr 1 w Krapkowicach. Dlaczego? Otóż ten właśnie dzień, z inicjatywy prężnie działającej Rady Rodziców, przebiegał pod hasłem „Zróbmy to razem – malujemy szkolny płot”. Czy to była zasługa dobrze rozreklamowanej akcji, czy też akcja obudziła potrzebę wspólnego działania – nie wiadomo. Może i jedno, i drugie. Dość, że o godzinie 8:30 pod szkołą był tłum i rwetes, jak w powszedni dzień. Zjawili się przedstawiciele wszystkich klas wraz z rodzicami oraz nauczyciele. Tak liczna obecność zaskoczyła chyba organizatorów, bo już wkrótce okazało się, że zabrakło pędzli! Ale bardzo dobrze zorganizowani przedstawiciele Rady Rodziców poradzili sobie z tym natychmiast i już po godzinie 9:00 słychać było jedynie odgłos pędzli poruszających się po prętach szkolnego ogrodzenia. Nad odnawianiem płotu pracowali wszyscy – dyrektor szkoły, nauczyciele, dzieci oraz ich rodzice. Wspólny wysiłek szybko dawał widoczne rezultaty – szybko, jak po deszczu, zwiększała się ilość odmalowanych przęseł. Prace zakończono po godzinie 13:00 wspólnym grillem, przygotowanym przez Dyrektora szkoły. Po posiłku uprzątnięto miejsca pracy, a wszyscy „malarze” rozeszli się do domów w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.
Dyrektor szkoły Mariusz Znamiec serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu akcji – dzieciom, ich rodzicom oraz nauczycielom. Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców, która zainicjowała sobotnie wydarzenie. Na pewno nie było łatwo wstać wcześnie w sobotni poranek.
Nie sposób przecenić akcje takie jak ta. Wspólne aktywne spędzanie czasu sprawia, że małe społeczności jednoczą się jeszcze bardziej, a ludzie poznają się lepiej. Ciekawa inicjatywa rodziców na pewno będzie miała ciąg dalszy. Jak powiedział kiedyś Henry Ford „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”.

 

 

Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach
47-303 Krapkowice | ul. Os. XXX-lecia 24 | tel. 77 407 80 85
Statystyka odwiedzin: Dziś: 432, W tym miesiącu: 23898, Wszystkich: 1587834