×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Dentobus

Informujemy, że w dniach 30 i 31 sierpnia 2021 roku w godzinach od 14.00 do 18.00 na parkingu marketu KAUFLAND ulica Księdza Koziołka 46 w Krapkowicach będzie stał DENTOBUS (mobilny gabinet stomatologiczny), z którego usług mogą skorzystać dzieci i młodzież do 18 roku życia.

DENTOBUS to mobilny gabinet stomatologiczny (udostępniony przez Wojewodę opolskiego), który dociera do szkół i przedszkoli w województwie opolskim, by promować, edukować zdrowie jamy ustnej oraz leczyć zęby dzieci i młodzieży .

Wszystkie zabiegi stomatologiczne w DENTOBUSIE są BEZPŁATNE. W całej Polsce jest 16 DENTOBUSÓW, czyli po jednym na każde województwo.

Mobilne gabinety stomatologiczne zostały sfinansowane przez Ministerstwo Zdrowia

Realizację umożliwia Program Usług Stomatologicznych świadczonych w DENTOBUSIE, refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak przebiega wizyta w Dentobusie? Wizyta w gabinecie zaczyna się od badania kontrolnego. Dzieci i młodzież otrzymują bezpłatny przegląd stomatologiczny. Wykonywane są też zabiegi z zakresu profilaktyki, które zapobiegają chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie  oraz leczenie zębów.

Pacjent musi przybyć na wizytę w obecności rodzica lub prawnego opiekuna oraz posiadać przy sobie PESEL

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pełnym reżimie sanitarnym.

Na wizytę nie trzeba się rejestrować.

Drodzy Rodzice zadbajcie o stan zdrowia jamy ustnej swoich dzieci przed nowym rokiem szkolnym. Zapraszamy

Przesyłam film, który można zamieścić celem zaprezentowania naszej działalności. https://www.youtube.com/watch?v=f6F6L1Lx5pk

Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach
47-303 Krapkowice | ul. Os. XXX-lecia 24 | tel. 77 407 80 85
Statystyka odwiedzin: Dziś: 477, W tym miesiącu: 23943, Wszystkich: 1587879