×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Program zimowiska 2021

Program zimowiska dochodzącego przy Publicznej Sportowej Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Krapkowicach  04.01.2021 r.- 08.01.2021 r.

 

Cele zimowiska:

- promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia,

- racjonalne zagospodarowanie czasu wolnego dzieci,

- zapewnienie opieki i  bezpieczeństwa dzieciom [ pracujący rodzice ],

- kształtowanie i rozwijanie sprawności intelektualnej i fizycznej dzieci,

- kształtowanie zdrowych nawyków, zachowań i postaw uczestników zimowiska,

- rozwijanie indywidualnych zainteresowań i talentów dzieci.

 

Poniedziałek 04.01.2021 r.

Powitanie uczestników. Zapoznanie z obowiązującymi regulaminami i planem zajęć, z zasadami BHP. Przypomnienie obowiązujących podczas pandemii zasad bezpieczeństwa, procedurami zachowania. Podział na grupy. Gry i zabawy integracyjne. Ustalenie nazwy grupy. Konkurs plastyczny- projekt i wykonanie logo grupy. Gry i zabawy na świeżym powietrzu na szkolnym placu zabaw. Zabawy wyciszające- najpiękniejsze bajki polskie, porządkowanie sali, rozejście do domu.

Wtorek 05.01.2021 r.

W zdrowym ciele- zdrowy duch. Pogadanka na temat zdrowego odżywiania. Układanie wierszy, rymowanek na temat zdrowia i zasad zdrowego stylu życia. Promowanie zdrowych zachowań. Spacer na świeżym powietrzu- wyjście do lasu. Mój przepis na zdrowie- konkurs plastyczny. Gry i zabawy na szkolnym placu zabaw. Zabawy wyciszające- najpiękniejsze baśnie braci Grimm, porządkowanie sali, rozejście do domu.

Czwartek 07.01.2021 r.

Pogadanka na temat zasad kulturalnego zachowania się przy stole. Zajęcia plastyczne- projektowanie, wycinanie, kolorowanie „ Obrus we wzory”. Gry i zabawy na szkolnym placu zabaw. Konkurs wiedzy w grupach- „ Zdrowie na talerzu”. Zabawy wyciszające – najpiękniejsze baśnie Andersena, porządkowanie sali, rozejście do domu.

Piątek 08.01.2021 r.

Sport to zdrowie. Pogadanka na temat aktywnego trybu życia. Zabawy na sali gimnastycznej- wyścigi rzędów, zwinnościowy tor przeszkód. Test wiedzy o sportach zimowych. Przygotowanie wystawy prac uczestników zimowiska, wręczenie pamiątkowych dyplomów. Gry i zabawy na szkolnym placu zabaw. Zabawy wyciszające przy muzyce.

Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach
47-303 Krapkowice | ul. Os. XXX-lecia 24 | tel. 77 407 80 85
Statystyka odwiedzin: Dziś: 624, W tym miesiącu: 27221, Wszystkich: 1217957