×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Harcerska nocka

Relacja z nocki

Czuwaj! 

W dniach 20-21.11.2015 r odbyła się nocą 6 Drużyny Harcerskiej "Iskry Słońca". 
Na nocce oczywiście było mnóstwo atrakcji! Na początek byliśmy w Stadninie koni Wild-West w Rozwadzy, gdzie zapoznaliśmy się z historią hymnu polskiego. Mieliśmy również okazję by nauczyć się władać szablą, lancą, przymierzyć autentyczne mundury z epoki napoleońskiej, a nawet wziąć udział w prawdziwej bitwie! W końcu wszyscy zostali wzięci w niewolę, ale dzielnie do końca walczyliśmy! 
Wróciliśmy do szkoły, lecz to nie koniec wrażeń. O drugiej w nocy obudził nas alarm mundurowy. Szbyko i sprawnie wyskoczyliśmy ze śpiworów i ubraliśmy się w mundury. Czekała nas krótka gra terenowa o historii Polski. Później dowiedzieliśmy się również o historii harcerstwa na ziemiach polskich. W końcu mogliśmy pójść spać.  Po tak wyczerpującym dniu oczywiście wszyscy od razu zasnęli ;)
Poniżej kilka zdjęć z zajęć w Rozwadzy i z nocnej gry. Dziękujemy bardzo za gościnę i wspaniałe zajęcia, dziękujemy również harcerzom z naszego hufca którzy towarzyszyli nam w czasie nocnej gry terenowej oraz dyrektorowi ZSS nr 1 za udostępnienie szkoły na nockę :)

Z harcerskim pozdrowieniem:

Czuwaj!  

pwd. Zosia Pogorzelska :) 

 

 

Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach
47-303 Krapkowice | ul. Os. XXX-lecia 24 | tel. 77 407 80 85
Statystyka odwiedzin: Dziś: 421, W tym miesiącu: 20890, Wszystkich: 1112923