×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Niezłe z nich ‘’Typy’’

Niezłe z nich ‘’Typy’’

 

Ciemne typy z Otmętu to wbrew pozorom nie typy z pod ciemnej latarni a członkowie parafialnej grupy teatralnej, której opiekunem jest ks. Marek Sojka wikariusz parafii. Po raz kolejny zaprezentowali swoje umiejętności wystawiając sztukę o początkach duszpasterskich naszego nowego Świętego Jana Pawła II.

Właśnie dziś 1 listopada przypada 69 rocznica wyświęcenia Karola Wojtyły, późniejszego Papieża na kapłana. Jego przyjaciel i mentor kardynał Adam Stefan Sapieha wyświęcił Karola Wojtyłę na księdza w Kaplicy  Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

Ciemne typy zaprezentowali swoją sztukę w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w Otmęcie a później uczniom klas gimnazjalnych Zespołu Szkół Sportowych nr.1 w Krapkowicach dnia 29 października br.  Duże zainteresowanie spektaklem przyczyniło się do tego że „Ciemne Typy” będą wystawiać sztukę na terenie powiatu.

Służba Bogu, studia we Włoszech trudna pierwsza  praca wikarego w maleńkiej parafii w Niegowici,  ale również czas na przyjemności, spotkania z młodzieżą, wspólne wycieczki po ukochanych górach to wszystko składało

się na twórcze i piękne życie Karola Wojtyły. Takie życie uległo zmianie, z chwilą wyboru na Papieża.

„Początki Karola Wojtyły” to kolejna sztuka zaprezentowana przez grupę teatralną „Ciemne Typy ‘’ która pracuje i tworzy w Parafii pod Wezwaniem Ducha Świętego w Otmęcie. Jest to grupa otwarta do której każdy może dołączyć aby realizować swoje pasje a przy okazji uczyć się i dobrze bawić w gronie rówieśników. Zapraszamy mieszkańców do obejrzenia naszej sztuki, następny spektakl odbędzie się w Obrowieckim kościele.

W sztuce występują :

Marcin Waligóra
Artur Rychter
Dawid Kwaśnicki
Tymoteusz Starzec
Michał Wysowski
Mateusz Nowak
Michał Herman
Dawid Asman
Wiktoria Pużańska
Oliwia Kiewel
Paulina Herman
Oliwia Restel

 

 

Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach
47-303 Krapkowice | ul. Os. XXX-lecia 24 | tel. 77 407 80 85
Statystyka odwiedzin: Dziś: 280, W tym miesiącu: 20749, Wszystkich: 1112782