×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Wycieczki do Krakowa, Warszawy, Wrocławia oraz Chorzowa

Wycieczki 2014/2015:

1. z JĘZYKA ANGIELSKIEGO i JĘZYKA NIEMIECKIEGO  jednodniowa do Krakowa 25.05.2015 r. w programie zwiedzanie Starego Miasta, w tym m.in. Collegium Maius oraz Wawelu (Katedra z Dzwonem Zygmunta i Grobami Królów i Wielkich Polaków) - 37 osób,
2. z WOS i JĘZYKA POLSKIEGO dwudniowa do Warszawy 17 - 18.06.2015 r. w programie m.in. zwiedzanie Zamku Królewskiego, Sejmu, Muzeum Wojska Polskiego, Starówki, Parku Łazienkowskiego, Stadionu Narodowego, Wilanowa, Starych Powązek, Pałacu Kultury i Nauki, przejażdżka Metrem i obejrzenie przedstawienia teatralnego - 51 osób,
3. z MATEMATYKI, FIZYKI I CHEMII jednodniowa do Planetarium w Chorzowie 23.06.2015 r. na seans edukacyjny n.t. "Cztery pory roku" oraz do Obserwatorium Astronomicznego - 72 osoby,
4. z BIOLOGII jednodniowa do Wrocławia 24.06.2015 r. do Muzeum Przyrodniczego i do ZOO z Afrykanarium - 13 osób.

Wycieczki 2015/2016:

"Gimnazjalny Inkubator Talentów" przygotował w tym roku szkolnym dla uczniów gimnazjum cztery wycieczki edukacyjne. Dwie do Wrocławia, jedną do Krakowa i jedną do Chorzowa.

27 października 2015 r. uczestnicy zajęć z WOS i języka polskiego wczesnym chłodnym porankiem udali się wygodnym autokarem do Wrocławia. Mimo to przyjemnie zwiedzało się kolejne cele wycieczki, ponieważ świeciło słońce złotej polskiej jesieni.

Najpierw zwiedziliśmy Panoramę Racławicką. Obraz namalowany przez Jana Stykę, Wojciecha Kossaka i ich przyjaciół przed wojną był zawieszony w rotundzie we Lwowie. W czasie II wojny światowej przechowywany w stodole uległ poważnym uszkodzeniom, dlatego wymagał gruntownej renowacji. Wiele lat trwały prace konserwatorów i 30 lat temu został zainstalowany we wrocławskiej rotundzie, ponieważ to tutaj właśnie po wojnie osiadło wielu "lwowiaków".

Dzięki ekspozycji wielu uczniów uzupełniło swoją wiedzę n.t. powstania kościuszkowskiego i bitwy pod Racławicami.

O 11:00 mieliśmy zaplanowane obejrzenie widowiska W.A.Mozarta "Cosi fan tutte" w Operze. Temat stary jak świat: miłość, zdrada, niewierność, wybaczanie. Sztuka została napisana ok. 200 lat temu, ale przedstawiono ją we współczesnej scenerii. Piękna muzyka grana na żywo przez operową orkiestrę, gra i śpiew w wykonaniu młodych artystów sprawiły, że dla niektórych z nas była to prawdziwa "uczta melomana". Jednak nie wszyscy zgodzili się z opinią o kobietach zawartą w tym dziele wybitnego kompozytora. Po spektaklu czekał na nas pyszny obiad w restauracji w pobliżu Opery.

Następnego dnia grupa uczniów, uczestników zajęć z biologii wzięła udział w drugiej wycieczce do Wrocławia. Tym razem celem było ZOO z Afrykarium i Muzeum Przyrodnicze.

Pogoda była piękna, więc spacer po wrocławskim ogrodzie pozwolił wszystkim zwiedzającym zobaczyć większość zwierząt na wybiegach. Największa atrakcja, potężne akwarium - Afrykarium jest niezwykłym miejscem i robi ogromne wrażenie na zwiedzających. Przyciąga różnorodnością i barwami życia w wodzie.

Ostatnim celem tego wyjazdu było Muzeum Przyrodnicze, które ze względu na bogactwo zbiorów zwiedzano z dużym zainteresowaniem.

10 listopada 2015 r. grupa 41 uczestników zajęć językowych pojechała na wycieczkę do Krakowa. Z przewodnikiem zwiedzono Stare Miasto z najciekawszymi zabytkami m.in. Collegium Maius, Kościołem Mariackim, Kościołem Św. Wojciecha, Sukiennicami, Wieżą Ratuszową, Wierzynkiem, Bramą Floriańską, a następnie Skarbiec na Wawelu. Pogoda nie sprzyjała wędrówce po mieście, padał deszcz i było zimno, ale mimo tych przeciwności pogodowych wycieczka się udała i wszyscy mile ja wspominają.

Następnego dnia było Narodowe Święto Niepodległości - święto państwowe - niektórzy uczniowie mieli jeden dzień odpoczynku, a zaraz po nim 12 listopada pojechali już na ostatnią wycieczkę z Projektu, do Planetarium w Chorzowie. Tam 51 uczestników zajęć z matematyki, fizyki i chemii zapoznało się z funkcjonowaniem Obserwatorium Astronomicznego i Stacji Meteorologicznej oraz obejrzało dwugodzinny seans n.t. "O zaćmieniach i nie tylko".

 

 

Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach
47-303 Krapkowice | ul. Os. XXX-lecia 24 | tel. 77 407 80 85
Statystyka odwiedzin: Dziś: 656, W tym miesiącu: 92857, Wszystkich: 1536546