×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

"Samorząd terytorialny" nie jest taki straszny...?

28 kwietnia w naszej szkole odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu "Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym" pod patronatem Burmistrza Krapkowic, Pana Andrzeja Kasiury.
Głównym celem Konkursu jest zainteresowanie młodzieży wiedzą o samorządzie na szczeblu województwa, powiatu i gminy, a także poszerzenie wiedzy o swoim regionie.
W eliminacjach szkolnych wzięło udział dziewięcioro uczniów, którzy wykazali się wiedzą o samorządzie terytorialnym daleko wykraczającą poza tą obowiązującą w szkole.
Uczniowie rozwiązywali test składający sie z 34 pytań, a później cztery osoby, które uzyskały najwięcej punktów z testu, odpowiadały na pytania problemowe.
Zarówno w części pisemnej, jak i ustnej najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy III c gimnazjum Nikola Jerszyńska i będzie reprezentowała naszą szkołę na XIV Wojewódzkim Konkursie "Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym" w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu 29 maja 2015 r.
Nikola okazała się najlepsza, ale pozostali uczniowie również wykazali się dużą wiedzą, dlatego też Pan Burmistrz osobiście im pogratulował i wręczył nagrody doceniając ich ogromny wysiłek.
29 maja 2015 r. Nikola Jerszyńska zakwalifikowała się do ustnego finału konkursu uzyskując tytuł finalistki.  

 
Organizatorką i opiekunką konkursu była Pani Wiesława Wanicka realizująca zajęcia z WOS w ramach Projektu.

Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach
47-303 Krapkowice | ul. Os. XXX-lecia 24 | tel. 77 407 80 85
Statystyka odwiedzin: Dziś: 357, W tym miesiącu: 23823, Wszystkich: 1587759