×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Nietypowa lekcja

9 października 2015r. uczniowie ZSS nr1 w Krapkowicach uczestniczyli w nietypowej lekcji angielskiego. Na zaproszenie dyrekcji szkoły i nauczycieli jęz. angielskiego p. A. Tokarskiej i p .K. Drab do szkoły zawitali nauczyciele języka angielskiego z Australii i Stanów Zjednoczonych.

Uczniowie klasy dwujęzycznej gimnazjum, klasy gimnazjum z rozszerzonym jęz. angielskim oraz najmłodsi –klasa 6a mieli okazję  obcowania z „żywym językiem”.

Po wstępnej prezentacji zaproszonych osób pierwszy głos zabrał sympatyczny Australijczyk- Cameron. Rozpoczął on od przedstawienia swojego kraju, odległej Australii. Uczniowie dowiedzieli się wiele interesujących faktów na temat kultury, historii, sportu, tradycyjnych potraw tego kraju. Cameron podzielił się również swoimi wrażeniami z pobytu w Polsce, opowiedział jakie wrażenie po przylocie zrobił na nim śnieg w styczniu.

Spotkanie z Mitchem było równie interesujące. Rozpoczęło się od prezentacji jego kraju, czyli Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Filmiki pokazujące krajobrazy, zabytki kraju, zwierzęta skupiały uwagę uczniów. Wiele ciekawych rzeczy dotyczyło sportów granych w USA. Ku rozczarowaniu męskiej części publiczności okazało się, że Amerykanie nie przepadają za piłką nożną i ten sport nie jest tak popularny jak w naszym kraju. Mitch próbował przekonać za to do amerykańskiego footbalu, przyniósł piłkę i wyjaśnił na czym polegają reguły tej gry.

Po tym wstępie, gdy minęło pierwsze onieśmielenie to uczniowie stali się stroną aktywną i przystąpili do zadawania pytań. Najbardziej zdziwiło uczniów, to że Australijczycy jedzą kangury a stolicą Australii wcale nie jest Sydney. Na zakończenie Mitch i Cameron poczęstowali uczestników spotkania smakołykami z ich krajów. O ile pianka zrobiona z cukrów, tradycyjne amerykańskie „marshmallow” smakowało to przy przełykaniu popularnej w Australii pasty Vegamit (zrobionej z drożdży) wielu miało łzy w oczach.

Uczniowie byli zachwyceni możliwością uzyskania informacji o innych krajach z ust ich mieszkańców i porozmawiania z nimi w języku angielskim. Była to bardzo ciekawa forma edukacji, która pozwala na wprowadzenie czegoś nowego, zastępującego zwykłe lekcje.

Spotkanie zakończyła sesja  zdjęciowa z udziałem gości.

 

 

Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach
47-303 Krapkowice | ul. Os. XXX-lecia 24 | tel. 77 407 80 85
Statystyka odwiedzin: Dziś: 241, W tym miesiącu: 20710, Wszystkich: 1112743