×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Euroweek

EUROWEEK 2020

Już po raz czwarty my, uczniowie PSSP nr 5 w Krapkowicach, braliśmy udział w projekcie edukacyjnym Euroweek – Szkoła Liderów. Ideą tego wydarzenia jest obcowanie z j. angielskim, promowanie kultury różnych krajów oraz budowanie relacji z innymi ludźmi. W tym roku zawitaliśmy do Długopola Zdroju – małej, ale uroczej  miejscowości uzdrowiskowej niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej. Zajęli się nami wolontariusze z Indonezji, Urugwaju, Azerbejdżanu, Filipin i Peru. Czas mieliśmy zajęty od śniadania do późnego wieczora – nie było czasu na nudę, a nawet na łapanie Pokemonów. Uczestniczyliśmy m.in. w zajęciach Team Building, Talent Show, Country Presentation, The Word Quiz i Energizer. Każdy z nas, nawet ten, któremu wydawało się, że nie zna angielskiego, rozmawiał, śpiewał, bawił się i grał w gry w języku angielskim, których wolontariusze przygotowali dla nas bardzo dużo.

Warto wspomnieć również o tym, że posiłki były pyszne, pokoje przytulne, a okolica niezwykle urokliwa. Dziękujemy p. dyrektorowi za dofinansowanie wyjazdu oraz przychylne spojrzenie na tę ideę.

A oto jak niektórzy z nas oceniają Euroweek:
Franek i Mateusz, kl. 5 – Bardzo mi się podobało, a najbardziej zajęcia w parku, gdzie wszyscy bawiliśmy się w wielkim kole. Było super! Jedziemy za rok!
Weronika, kl. 7 – Jestem bardzo zadowolona z udziału. To była okazja, by poznać ludzi
z całego świata.
Patryk i Jakub, kl. 7 – Wolontariusze byli świetni. Jedzenie bardzo nam smakowało,
a zwłaszcza kolacje.
Radek, kl. 5 – Było bardzo fajnie i za rok też chcę jechać.

 

 

Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach
47-303 Krapkowice | ul. Os. XXX-lecia 24 | tel. 77 407 80 85
Statystyka odwiedzin: Dziś: 203, W tym miesiącu: 22296, Wszystkich: 1586232