×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Konkurs wiedzy o Patronie naszej szkoły dla klas 4 SP

                 Listopad jest miesiącem Patrona naszej szkoły -  Janusza Korczaka. Z tej okazji został zorganizowany „Konkurs wiedzy  o Patronie naszej szkoły dla klas 4 SP”. Odbył się on 3 grudnia 2015 r. po zajęciach lekcyjnych w świetlicy szkolnej. Udział w nim wzięło 13 uczniów z klas 4: Natalia Asman, Hanna Iwańska, Aleksandra Jaworska, Martyna Adamek, Jakub Myśków, Mateusz Goraj, Aleksander Wyrostek, Dawid Kuc, Kamila Chudzik, Marta Mardaus, Julia Janik, Lena Lewandowska i Jagoda Majkowska.
Konkurs składał się z dwóch etapów- indywidualnego, gdzie uczniowie losowali zestawy pytań i odpowiadali na nie oraz grupowego, w którym musieli wykazać się znajomością twórczości Korczaka. Między etapami konkursu dzieci zostały zaproszone na herbatę i pierniki. Do uczestnictwa w spotkaniu z Patronem szkoły włączone zostały dzieci z klas 1-3, przebywające w świetlicy.
Wyniki konkursu:

1 miejsce- Marta Mardaus  –  4 b

2 miejsce- Kamila Chudzik  –   4 b

3 miejsce- Natalia Asman    -    4 b

4 miejsce- Jagoda Majkowska – 4 a

                Konkurs ten został poprzedzony „Konkursem plastycznym o Patronie naszej szkoły” zrealizowanym w klasach 4-6 szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Najciekawsze prace można zobaczyć na szkolnych korytarzach i gazetkach.
                Konkursy, rozmowy o Patronie szkoły przybliżyły sylwetkę i twórczość Janusza Korczaka, a dzieciom ta postać stanie się zapewne bliższa. Konkursy zorganizowała p. Iwona Markowska, a współpracowały p. Krystyna Rutkiewicz
i p. Renata Sala.

 

 

Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krapkowicach
47-303 Krapkowice | ul. Os. XXX-lecia 24 | tel. 77 407 80 85
Statystyka odwiedzin: Dziś: 153, W tym miesiącu: 25892, Wszystkich: 1148229